این مطلب ۴۱۱ بار خوانده شده
استان قم

گزارش تصـویری خبری آذر ماه ۹۵

معرفی و فعالیتها انجام شده و آموزش هایی که به بسیجیان داده می شود
نسخه مناسب چاپ
فارسی

گزارش تصویری – خبری از:  پایگاه ۱۲ شهید شهدای آذر - حوزه ۴ شهید ورزنده - ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع)

۱- لطفا خودتان را معرفی کنید و در خصوص موقعیت رده خود شرح مختصری بیان نمایید. اینجانب حسین مهره ساز فرمانده پایگاه ۱۲ شهید شهدای آذر - حوزه ۴ شهید ورزنده می باشم . این پایگاه از اول انقلاب تشکیل شده است و سهم به سزایی در خدمت رسانی به انقلاب اسلامی داشته است . بیشتر شهدای محله قدیمی آذر ( خیابان طالقانی) از این پایگاه اعزام شده اند. به عنوان مثال شهید محمدرضا شفیعی که عراقی ها برای از بین بردن بدن مطهرش  روی جنازه اسید ریخته و دفن کرده اند ولی به لطف خداوند سالها بعد هنگام تفحص از مناطق جنگی ، پیکر مطهر ایشان صحیح و سالم پیدا می شود. شخصیتهای علمی و پزشکی و برجسته ای در سطح استان و یا کشور از دل بسیجیان این پایگاه برخاستند و موجبات افتخار این پایگاه را فراهم آوردند. لازم به ذکر است که این پایگاه جزء اولین مراکز بسیج استان می باشدکه با تشکیل جلسات متعدد و با حضور جوانان محل سعی در تحقق ارتش ۲۰میلیونی داشته و همواره آرمانهای انقلاب و اسلام را زنده نگه داشته است.

 ۲-فعالیت شاخص رده خود را نام برده نحوه و روش اجرای آن را کامل توضیح دهید. برگزاری ۸ شب برنامه مشق عشق به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس با اجرای برنامه های متنوع از جمله ؛ خاطره گویی ، دعوت از خانواده شهدا که با حضور مسئولین استان و با استقبال مردم محل در پارک روبروی پایگاه برگزار می گردد. لازم به ذکر است که این مراسم با اجرای برنامه های متنوع و بازتاب خبری مناسب همواره باعث افتخار بسیج و سپاه می گردد به طوری که نام پارک روبروی پایگاه سال گذشته با دستور شهردار محترم استان به بوستان شهدای آذر تغییر  نام پیدا کرد. در ماه مبارک رمضان برگزاری ۳۰شب برنامه جزء خوانی قرآن با حضور  قاریان برتر کشوری ، مسئولین ، مجریان برتر استان و آحاد کثیر برگزار می گردد.  یکی از اقدامات قابل اشاره این پایگاه حضور چشم گیر در محله گسترده و قدیمی خیابان آذر می باشد (همان طور که می دانید این خیابان از محله اصیل و قدیمی شهر مقدس قم می باشد که پایگاه اصلی انقلاب اسلامی و از مراکز مهم پشتیبانی در زمان جنگ تحمیلی می باشد.) به طوری که در چشن های مهم مذهبی این پایگاه با اجرای برنامه های متنوع و جالب برای بسیجیان و آحاد مردم محل و دعوت و رایزنی با مسئولین و دست اندرکاران استان اقدامات فرهنگی موثری انجام می دهد به طور مثال در برگزاری یکی از اعیاد و با سخنرانی یکی از استاتید دانشگاه و با بر شمردن آثار مخرب  دجالواره بر بنیان خانواده ها تعداد زیادی دیش و دستگاه ماهواره جمع آوری گردید و با هماهنگی برادر اقدسی ریاست بانک کوثر مبلغ یک میلیون ریال هدیه به این افراد جهت خرید دستگاه دیجیتال اهدا گردید. لازم به ذکر است تمامی این برنامه ها در قالب و محوریت صالحین انجام گرفته است و اینجانب شخصاً چون اعتقاد راسخی به اثر گذاری برگزاری حلقه های صالحین در پیشبرد برنامه های سپاه و انقلاب داردم با جدیت تمام در پایگاه اجرا می شود.

 ۳- آیا استقبال از این جلسات خوب بوده است؟ بله همان طور که ذکر کردم این برنامه ها با توجه به نیازسنجی جوانان و فرهنگ آداب محله و پشتکار بالای بسیجیان دست اندرکار انجام می گردد با استقبال خوبی از طرف بسیجیان با سنین و جایگاه اجتماعی و تحصیلاتی مختلف روبرو می شوند

 ۴- شما برای آموزش بسیجیان در خصوص مباحث اقتصادی برنامه ای داشته اید؟  همانطور که می دانید صحنه جنگ امروز ما با دشمن نبرد اقتصادی می باشد و آنها می خواهند با تزلزل بنیان خانواده این بار ما را در جنگی غیر از جنگ نظامی شکست دهند. و پیرامون فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی این پایگاه فعالیت های در اجرای تحقق این امر داشته است. تعامل و هماهنگی مداوم با شرکت جهاد نصر برای معرفی بسیجیان به منظور اشتغال زایی آنان در عرصه اقتصاد مقاومتی و فروش محصولات انان در بین بسیجیان و اهالی محل داشته است. بعنوان مثال در پرورش زنبور عسل ، قارچ و کود کمپوس -برگزاری کلاسهای آموزش اقتصاد مقاومت در مسجد برای بسیجیان و آحاد مردم با دعوت از کارشناسان مجرب سپاه به منظور آشنایی مردم با مصادیق اقتصاد مقاومتی و آشکار سازی حربه دشمن در این نبرد حساس –نصب بنر با موضوعیت آشکار سازی نقشه پلید استکبار در وابستگی اقتصادی کشور در مراکز پر تردد وبا هماهنگی خوب شهرداری منطقه

۵- جلسات شما منجر به تولید یا ارائه خدماتی در محله شده است؟ همانطور که ذکر کردم این پایگاه هماهنگی موثر و مداومی با شرکت جهاد نصر داریم در همین راستا از طرحهای قبلی بسیجیان دیگر رده ها بازدید و اطلاعات خوبی کسب نموده ایم و مشورت با بسیجیان صاحب فکر پایگاه توانسته ایم برای بسیجیان پایگاه موقعیت های شغلی خوبی را ایجاد کنیم مانند تولید عسل، قارچ و کود کمپوس  لازم به ذکر است این پایگاه در نظر دارد برای خواهران خانه دار نیز مشاغلی در خانه ایجاد نماییم که شروع پیگریهایی بسیج سازندگی انجام شده است.

 ۶- در راه اجرای این طرح چه مشکلاتی داشتید و چگونه برطرف نمودید؟ یکی از مشکلات ما فرهنگ اشتباه مردم در شیوه زندگی می باشد به طوری که برای اصلاح آن بایستی ساعت ها وقت هزینه کرد تا بتوان تغییری در آن ایجاد نمود این پایگاه تلاش نموده است با همکاری با هیات امنای مساجد ، برگزاری آموزش در کنار برگزاری اعیاد و مناسبتها ،... در راستای بهینه سازی فرهنگ اقتصاد مقاومتی و اصلاح شیوه زندگی مردم قدم بردارد. نکته ای که در این زمینه حایز اهمیت است این است که جنگ فرهنگی ما ( تهاجم فرهنگی ) با جنگ اقتصادی اجین شده است ما در شرایط حساس و پیچیده ای قرار داریم که تلاش شبانه روزی و انقلابی مسئولین دست اندرکار را  می طلبد اینجانب علاوه بر وظیفه ای که در قبال سپاه دارم جهت کسب رضای خداوند و باقیات صالحات از هیچ تلاشی در انجام دستور ولایت کوتاهی نخواهم کرد

 ۷-در پایان اگر مطلبی با مخاطبین و بسیجیان دارید بفرمایید. بسیج مهمترین تفکر انقلابی امام راحل عظیم شان بود و چشم امید رهبر انقلاب نیز امروز به بسیجیان است امید دارم بسیجیان با کسب پله های موفقیت سکانهای اصلی اداره کشور را در دست بگیرند تا موجب خوشحالی دل رهبر و مددکار امت اسلام باشد.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.